top of page

Alıştığımız Gibi Değil - Belirsizlikle Yol Almak

ED Site.png

2 Mart 2021

20.30 

Çevrimiçi

Zoom

*Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.

₺ 125 (KDV dahildir)

Pandeminin başından bu yana iki gerçekle yüz yüzeyiz: hayatta kontrol edemeyeceğimiz çok şey var VE belirsizlik aslında her daim yanı başımızda.  Pandemi bize bu iki gerçekle baş etmeyi öğretti mi bilinmez ancak yüzleştirdiği kesin.

 

Pandemi kendi başına zaten yeterince zorlayıcı iken bir de anne-baba olmanın  getirdiği sorumluluklar eklenince yükümüz daha da arttı.

 

Bu atölye çalışmasında belirsizlikle baş etmek, duygusal dayanıklılık, kaygı ile baş etme, anne babalık işlevinde duygusal dayanıklılığın rolü gibi kavramları ele alacağız.  Mükemmel ebeveynliği değil, gerçek, samimi ve cesur ebeveynliği konuşacağız.

Atölye çalışması bilgi paylaşımı ve soru cevaplarla ilerleyecektir.

 

Eğitmen hakkında

Seçil Akaygün Cüntay, Uzman Psikolojik Danışman

1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından aynı bölümde yüksek lisans programını 2001 yılında tamamladı. 1999 -2007 yılları arasında özel bir danışmanlık merkezinde kuruluşundan itibaren yer aldı. 2007 yılında Ece Akın Bakanay ile birlikte Günce Psikolojik Danışmanlık Merkezi'ni kurdu. 2008 yılından bu yana çocukların sosyal-duygusal gelişimleri ile ilgilenmekte, çalışmalarını ağırlıklı olarak bu alanda sürdürmektedir. Günce'de 4-12 yaş arası çocukların sosyal ve duygusal becerilerini desteklemeye yönelik bireysel ve grup danışmanlığı çalışmaları yapmakta, aile danışmanlığı hizmeti vermektedir. Halen Maltepe Üniversitesi İngilizce Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yarı zamanlı öğretim görevliliği rolünü sürdürmektedir.

bottom of page