top of page

"Özür Dilerim Çocuğum!"

ED Site (3).png

7 Ocak 2022

21:00 - 23:00

Çevrimiçi

Zoom

* Kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır.

₺ 175 (KDV dahildir)

Şiddetsiz İletişim’in kurucusu Marshall Rosenberg, “Bu hayatta bedbaht olmak istiyorsanız mükemmel ebeveyn diye bir şey olduğunu düşünün,” diyor. Çocuğuma insani değerlerimle uyum içinde ebeveynlik etmeyi çok istiyorum. Şiddetsiz İletişim yolculuğumda günbegün derinleşiyorum, eğitimlerle, kitaplarla, tetiklenmelerim üzerinde empati çalışmalarımla, güvendiğim kişilerden destekle.... Gene de, namükemmel bir insanım, çocuğumla ilişkimde sonradan pişman olduğum pek çok şey yapıyorum, söylüyorum. 

 

Pişman olduğum bir davranışımın ardından, çocuğuma nasıl yöneleceğim, ne diyeceğim? 

 

“Özür dilerim” demek keser mi? Sarılıp öpmek ikimizin de acısını siler mi? “Oldu bitti” deyip geçmek yeter mi? “Bize neler yaptılar zamanında, bu bir şey değil,” desem vicdanım rahat eder mi? 

 

Ebeveyn Destek’in evsahipliğinde sunacağım bu atölyede, Şiddetsiz İletişim’in sunduğu araçlarla “Çocuğumuzla bağlarımız koptuğunda, onarmak nasıl mümkün?” sorusunun yanıtını arayacağız. Katılımcıların günlük yaşamlarından örnekler üzerinden pratiklere ağırlık vereceğimiz bu atölyeye, Şiddetsiz İletişim’le tanışıyor olsun ya da olmasın, ebeveynler, büyük anne-babalar, eğitimciler ve çocuklarla ilgilenen tüm yetişkinler katılabilir. 

Eğitmen hakkında:
Gizem Alav Şapçı, CNVC Sertifikalı Şiddetsiz İletişim Eğitmen Adayı

Vivet Alevi’nin eğitmenliğinde 2015’te başladığı Şiddetsiz İletişim yolculuğunun hayatına kattığı zenginliği toplumun farklı kesimleriyle paylaşıyor. Kurduğu “Aile İçi Şefkat” oluşumu altında atölyeler ve birebir empatik destek çalışmaları sunarken Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Başka Bir Okul Mümkün gibi kurumlar bünyesinde de iletişim temelli programlar düzenliyor.“Şiddetsiz İletişim: Bir Yaşam Dili” kitabının güncellenen baskısının çevirmenliğini üstlenen Gizem, şiddetsizlik bilincinin yaygınlaşması niyetiyle Türkiye Şiddetsiz İletişim Derneği’nde de aktif görev alıyor. Sabancı Vakfı Hibe Programı’nca desteklenen “Katılımcı ve Barışçıl Sınıflar Projesi’nde “Yaşamı Zenginleştiren Eğitim” programını Vivet Alevi ve Judy Bleil Saruhan ile sundu. Global Şiddetsiz İletişim ağıyla etkileşim içinde, Gabriele Grunt’un mentorluğunda ve Deborah Bellamy’nin asesörlüğünde yolculuğuna devam ediyor.
@aileicisefkat

bottom of page